Визначено класи комфортності автобусів

Міністерство інфраструктури України планує визначити класи комфортності автобусів і сфери їх використання в пасажирському сполученні. Як повідомили у прес-службі Міністерства, пропонується ділити автобуси по максимальній масі на дві категорії: «М2» (не більше 5 тонн) і «М3» (понад 5 тонн).

Автобуси місткістю не більше 22 пасажирів пропонується ділити на два класи: «А» (перевезення пасажирів сидячи і стоячи) та «В» (перевезення пасажирів виключно сидячи). Місткістю понад 22 пасажирів будуть ділитися на три класи. Автобуси класу I повинні мати місця для стоячих пасажирів і забезпечувати безперешкодне переміщення пасажирів, класу II – можливе перевезення пасажирів стоячи в проході і (або) у призначеному для цього місці, яке не перевищує за площею простір двох подвійних місць для сидіння. До класу III будуть ставитися автобуси, конструкція яких передбачає перевезення тільки сидячих пасажирів. Різні класи і категорії автобусів зможуть використовуватися на маршрутах різної протяжності і комфортності.

Проект також визначає, які автобуси зможуть використовуватися в місті в звичайному, експресному режимах і в режимі маршрутного таксі. Так, автобуси класу А, В та II зможуть використовуватися на всіх цих режимах, а класу I і III – у звичайному та експресному режимі.

Крім того, у документі конкретизовані вимоги до комфортності автобусів. Всього чотири класи: вищий позначений ****, нижчий – *. Наприклад, у найбільш комфортних автобусів відстань між передньою стороною спинки сидіння і задньою стороною спинки сидіння, розташованого попереду, має бути не менше 83 см. Крім того, повинні бути підставки для ніг, регульовані роздільні сидіння, предметний столик, ремені безпеки, туалет з водяною або хімічної очищенням, холодильник, телевізор та інше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *