Рейд проти перевізників-“нелегалів”

Приватний перевізник ПП “Стець” без жодних дозволів возить людей у Буському районі. Це абсолютно небезпечно для пасажирів: адже нелегальний перевізник не перевіряє як належить ані стан водія, ані свою маршрутку. Водночас, виїжджаючи на рейси легальних перевізників, нелегал створює нездорову конкуренцію. Всі органи контролю, так виглядає, знають про це. Однак горе-підприємець продовжує працювати поза межами правового поля. Якщо усі органи влади не можуть справитися із ОДНИМ нелегальним перевізником, то що можна говорити про ситуацію на Львівщині й в Україні загалом?

Аби знищити нелегальні перевезення, Львівське обласне відділення ВААП (Львівська асоціація перевізників) зініціювало спільний із Нацполіцією та Укртрансбезпекою рейд проти нелегалів. Деталі дивіться у відео.

Додамо, що це не просто черговий рейд задля “пташки”. Треба негайно, на державному рівні,вносити зміни у стан справ. Уже подано зміни до Кодексу про адміністративні порушення, закону про автомобільний транспорт. Але – спеціально чи ні, залишається лише гадати, – залишилися “вікна” для нелегальних перевезень. Елементарний аналіз: у статті 164 Кодексу законів України про адмінправопорушення передбачено конфіскацію транспортного засобу, що став знаряддям вчинення правопорушення, незалежно від того, чи перебуває він у власності, чи ні. Але у пропонованих змінах до закону України “Про автомобільний транспорт” у статті 9 бачимо: вимога щодо отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів… не застосовується до автомобільних перевізників, що здійснюють “… перевезення пасажирів виключно в некомерційних цілях без отримання плати для власних потреб, що здійснюються власними транспортними засобами автомобільного перевізника з метою забезпечення виробничих потреб, за умови що такі перевезення є супутніми до основного виду господарської діяльності автомобільного перевізника”. Це прямий дозвіл “нелегалам” продовжувати роботу на ринку перевезень безнаказанно!

“Вирішити проблему можна швидко, – говорить голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка. – Насамперед щодо змін до закону: чітко прописати, що перевозити людей можуть ЛИШЕ спеціалізовані автотранспортні підприємства із відповідною інфраструктурою: матеріально-технічна база; територія під площадку для відстою автобусів; штатні працівники служб (медичної, контролю технічного стану автобусів, безпеки руху і охорони праці і т.п.)

Звичайно ж, обов’язкова ліцензія і суттєві штрафи за порушення. А власник автобуса із власним транспортом може лише надавати свої автобуси в оренду. І не більше. Тоді страшних аварій зі смертями, які були цього літа, не буде”.

Повертаючись до нелегалів-перевізників на Львівщині. Асоціація перевізників Львівщини і далі проводитиме рейди із правоохоронцями. А усіх пасажирів регіону закликаємо НЕ КОРИСТУВАТИСЯ послугами горе-підприємців, аби горе не прийшло у Ваші доми.

 

PS: Під час написання матеріалу отримали чергову тривожну інформацію. Знову ДТП з людськими жертвами у Запорізькій області. Жахливий факт загибелі семи пасажирів (із них шестеро діти). Результати перевірки: “перевізник працював без дозвільних документів, тобто “нелегал”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *