Перевізники Львівщини возитимуть пільговиків: підписали Меморандум із Львівською ОДА

Представники Асоціації перевізників Львівщини підписали із Львівською обласною державною адміністрацією Меморандум щодо безкоштовного перевезення п’яти пільгових категорій на території Львівської області.

Перевізники області забезпечуватимуть безкоштовний проїзд в межах Львівської області для таких пільгових категорій громадян:

  • учасників бойових дій;
  • бійців-добровольців АТО;
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни;
  • членів сімей загиблих.

Окрім того, згідно з документом, безкоштовно перевозитимуть також осіб з інвалідністю 1-ої групи по зору та особу, що супроводжує.

«Це крок назустріч тим людям, які впродовж чотирьох років захищає східні кордони нашої держави та ризикує життям для того, щоб ми могли створювати робочі місця, забезпечувати наші сім’ї засобами для існування. Вони жертвують своїм життям заради спокою та незалежності нашої держави», – зазначив голова Львівського обласного відділення Громадської Організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» Іван Велійка.

«Мені дуже приємно, що завжди, коли ми впродовж останніх чотирьох років ведемо перемовини з перевізниками, отримуємо розуміння стосовно того, що не можна надто піднімати вартість перевезень. Ми також розуміємо, що галузь пасажирських перевезень не повинна бути збитковою, адже це є небезпечним для пасажирів. Дуже важливо, що у нас сьогодні триває постійний діалог», – зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Окрім того, очільник Львівщини додав: «Я хочу подякувати перевізникам, що так само як і минулого року, для тих категорій людей, які є особливо чутливими, зокрема сімей тих воїнів, які поклали своє життя за незалежність держави; учасників бойових дій, воїнів-добровольців та людей з першою групою інвалідності, надали можливість безкоштовно користуватися транспортом».

Нагадаємо, раніше відбулась зустріч голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки з керівниками автотранспортних підприємств Львівщини. Спільно обговорювали роботу автотранспортних підприємств щодо обслуговування населення області у 2019 році. У зв’язку з тим що в прийнятому 11 грудня 2018 року бюджеті Львівської області кошти на компенсацію втрат автотранспортним підприємствам від пільгових перевезень пасажирів не передбачені, основну увагу на зустрічі звернули на організацію пільгових перевезень із 1 січня 2019 року. Після зустрічі сторони домовились:
1. Підписати між Львівською обласною державною адміністрацією і повноважними представниками автотранспортних підприємств «Меморандум» про надання безоплатних транспортних послуг впродовж 2019 року п’яти категоріям громадян (аналогічно до «Меморандуму» за 2018 рік) на автобусних маршрутах міжміського та приміського (із внутрірайонними включно) сполучення за рахунок автотранспортних підприємств. Підписання «Меморандуму» заплановано на 20 грудня 2018 року.
2. Районні ради, об’єднані територіальні громади і інші адміністративно-територіальні одиниці повинні до 22 грудня 2018 року на сесіях прийняти рішення про виділення взаємно погоджених з автотранспортними підприємствами коштів на компенсацію втрат за пільгові перевезення на автобусних маршрутах приміського (зокрема внутрірайонного) сполучення.
3. Районні ради, об’єднані територіальні громади й інші адміністративно-територіальні одиниці до 29 грудня 2018 року зобов’язані підписати договори на відшкодування втрат від пільгових перевезень з автотранспортними підприємствами, які обслуговують автобусні маршрути приміського (зокрема внутрірайонного) сполучення з помісячною розбивкою сум на вказані цілі.
Також керівниками автотранспортних підприємств озвучено запитання:
про відсутність результатів роботи органів контролю у виявленні, притягненні до відповідальності та припиненні роботи нелегальних перевізників у році, що минає;
про необхідність інформування зі сторони ЛОДА управління «Укртрансінспекції» у Львівській області про порядок надання пільгових перевезень автотранспортними підприємствами у 2019 році, для уникнення непорозумінь з інспекторами «Укртрансінспекції».

В районах, ОТГ і так далі, що не виділять взаємно погоджених з автотранспортними підприємствами коштів на компенсацію втрат за пільгові перевезення, транспортні послуги надаватимуться виключно згідно із підписаним «Меморандумом».
У зібранні були з боку ЛОДА:
Олег Синютка – голова ЛОДА;
Роман Филипів – заступник голови ЛОДА;
Роман Кокотайло – в. о. директора департаменту дорожнього господарства транспорту і зв’язку ЛОДА;
Тарас Оприск – начальник управління транспорту департаменту дорожнього господарства транспорту і зв’язку ЛОДА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *